Ustanoviteljici projekta sta Kaja Kink in Andreja Majnar, ki skupaj s strokovno ekipo izvajata projekt v šolah in vrtcih. “Spraševali sva se, na kakšen način bi otroci najlažje spoznavali drugo kulturo, vero, narodnost itd., zato sva dobili idejo za virtualno potovanje, je pojasnila Andreja. Otroke tako med seboj povezujejo prek videoomrežja, velik poudarek pa so namenili predvsem spoznavanju kultur, običajev in načina življenja. Otroci si lahko pokažejo, kako se igrajo, kakšne pesmi pojejo, v kakšnem okolju živijo, kakšno hrano jedo, kakšen jezik govorijo itd.
“Otroci se rodijo brez predsodkov in kakršnihkoli mej. Njim ni pomemben zunanji videz otrok na drugi strani zaslona. Oni vidijo v njih prijatelje na drugem koncu sveta in jim želijo pokazati, kaj vse znajo oz. kaj so se naučili ob določeni temi. Med njimi se spletejo res posebne vezi,” pravi Andreja.
V celotnem šolskem letu se na zabaven način naučijo ogromno stvari. “Projekt jih uči, da so ponosni nase, na svojo kulturo in jezik ter s tem sprejemajo tudi drugo kulturo, jezik, narodnost … Trudimo se rušiti stereotipe in predsodke v vseh oblikah.”
Prav rahljanje stereotipov, predsodkov in nestrpnosti je tudi glavni namen tega projekta. Vsaka šola in vrtec, ki sodeluje pri projektu in uspešno sledi programu, pridobi tudi časten naziv strpen vrtec oziroma strpna šola.
Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.