Nobena skrivnost ni, da sem se pred in po obeh nosečnostih močno zredila. Zaradi jutranjih slabosti se med nosečnostjo kilogrami nekako niso nalepili na moje telo, po porodu pa sem, zaradi napadov na piškote, začela raje nositi raztegljive trenirke.
Poleg odvečnih kilogramov so se pojavile tudi druge zdravstvene težave. Že od malih nog sem astmatik, kar pa mi do nedavnega ni predstavljalo prevelikih ovir. Bronhodilatator sem, bolj kot ne za vsak primer in iz navade, vrgla v nahrbtnik in odšla na različne športne aktivnosti. Dokler sem imela kondicijo, ga nisem nikoli potrebovala.
Preberite še:
18 kratkih in jasnih nasvetov proti izgorelosti za mame
Preberite še:
Kako biti žena, mamica in podjetnica? “Delujem na fotosintezo”
Z enim odraslim in dvema majhnima moškima v mojem življenju so se stvari spremenile
Ne razumite me narobe, za to nikakor niso krivi moški v mojem življenju, za to situacijo sem popolnoma sama kriva. Kombinacija telesne neaktivnosti, čezmerne telesne teže in večnega “v ponedeljek pa res!”, so pripeljali do stavka moje pulmologinje, ki me je postavila na trdna tla.
“Gospa, če bo šlo tako naprej, boste pri tridesetih obsedeli! Vzemite se v roke, ne zaradi sebe, dajte se zaradi vaših fantov.”
Priznam, zadela me je tja, kjer je dosegla največji učinek. Tako sem se, klišejsko, 3. januarja letos vpisala v fitnes in do trenutka, ko to pišem, sem bila tam točno 30-krat. Pa smo sredi marca, bravo jaz!
Spremenila sem tudi precej stvari v svoji prehrani in način razmišljanja. Zdaj korak za korakom, vsak dan, stopam proti začrtanemu cilju.
Preberite še:
Pustite, da je otrokom kdaj tudi neprijetno. Zakaj?
Preberite še:
Kako otrokom pomagati, da bodo preživeli kulturo všečkanja
Stopam po tanki meji
Namen mojega pisanja niso navodila, kako postati fit. Hotela sem pisati o tanki meji, ki neizbežno sledi spremembi življenjskega sloga. Na eni strani je to zdravje, uravnotežena, zdrava prehrana, gibanje, dovolj spanja, omejitev stresnih situacij, pozitivna miselna naravnanost in osvobajajoči odnosi.
Na drugi strani pa ostane ves preostali svet, vse tisto, kar sem prej počela. Vse tisto, čemur sem prej dajala večjo težo. Najinemu zakonu. Molitvi. Materinstvu. Gospodinjenju. Delu. Druženju.
Zelo hitro me je zaneslo iz zdravih smernic v ne tako zelo zdravo samovšečnost. In v spremembo prioritet. Sprememba je dobra, dokler ne privede do napačnih odločitev v zvezi z našim družinskim življenjem. In mojimi moralnimi načeli.
Preberite še:
Moj otrok ima nočne more ‒ 8 nasvetov za bolj miren spanec
Preberite še:
Moj otrok je prvič zaljubljen. Kaj pa zdaj?
Zavestna odločitev
Ker si, hvala Bogu, lahko privoščimo, sem načrtno ostala doma z otrokoma. Zavestno sem se odločila, da jima posvetim svoj čas. In sedaj, ko sem na tej poti svoje telesne preobrazbe, sem odsotna po tri do štirikat na teden po nekaj ur. Moje misli napolnjujejo prehranska načela, ki jih želim vpeljati v moj vsakdan.
Začela sem se spraševati, če je v mojem srcu zares še na prvem mestu Jezus, ali ga je morda zamenjala zdrava prehrana? Kaj pa moj mož, se mu posvečam toliko časa na dan, kot se posvečam tekaški stezi in fitnesu?
Kaj pa otroci, jim posvetim toliko misli in dela, kot posvetim nakupu bolj zdrave hrane in pripravi obrokov?