Zgodbe o ljudeh, ki junaško trpijo, so sicer občudovanja vredne pa tudi zastrašujoče. Človek dobi občutek, da sam nikoli ne bi zmogel toliko poguma. Vajeni smo lagodnega življenja brez bolečine. Če je dejstvo, da nam je zmanjkalo kave, najhujše, kar se nam je zgodilo ta dan, se lahko zavedamo, da nam je resnično lepo.
Kljub temu pa se je včasih dobro vprašati, kako bi se sami odzvali na neizmerno stisko, če bi recimo nekega dne izgubili vse, kar imamo.
Preberite še:
10 najbolj znanih ljudi, ki so postali katoličani
Junaki se rodijo v skrajnih razmerah
Psihologija pozna pojav z imenom ”posttravmatska rast”, kar pomeni, da je trpljenje za nas včasih koristno. Preživljanje stiske lahko dejansko spodbudi osebnostni razvoj in privede do pozitivnih življenjskih sprememb. Če torej živimo lagodno življenje, to za nas ni vedno najbolje. Junaki se rodijo le v skrajnih razmerah, vrline, ki jih izkazujejo, pa je mogoče pridobiti le s trpljenjem.
Preberite še:
Čemu hvaležnost za bolezen in trpljenje?
Teh pet žensk je bilo soočenih z morda najhujšim zlom, ki si ga človek sploh lahko predstavlja, s holokavstom, in iz njega so izšle kot zmagovalke.
Kliknite na prvo fotografijo za ogled celotne fotogalerije.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Mojca Masterl Štefanič.
Preberite še:
Slovenke, ki so spreminjale svet
Preberite še:
Zaljubljenca iz Auschwitza – našla sta se po 39 letih
Preberite še:
Preprosta obleka, sramežljiv nasmeh in nedolžnost – si “stereotipna katoličanka”?