Na karibsko kulturo je močno vplival prihod prvih evropskih kolonialistov, ki so s seboj prinesli tudi katoliško vero. Španci in Francozi so tamkajšnje otoke poimenovali po katoliških svetnikih in različnih imenih za Devico Marijo.
Otok Guadeloupe, na primer, je Krištof Kolumb leta 1493 poimenoval po romarskem svetišču Naša Gospa iz Guadalupe v Extremaduri. Nevis je svoje ime dobil po Naši Gospe Snežni, Montserrat po Naši Gospe z Montserrata v Kataloniji, Sveti Martin pa je svoje ime dobil po svetem Martinu iz Toura. Današnje Deviške otoke je Kolumb sprva poimenoval Sveta Uršula in enajst tisoč devic in mučenk.
Preberite še:
Ekskluzivne fotografije: raziščite najstarejšo cerkev na svetu
St. Croix je bil poimenovan po svetem križu, Trinidad po Sveti Trojici, Sveta Lucija pa po svetnici sveti Luciji iz Sirakuz. Krištof Kolumb je poimenoval tudi otok Dominika – tako ime je dobil zato, ker ga je opazil na nedeljo (v španščini domingo), 3. novembra 1493.
Največji odstotek katoličanov na Karibskem otočju je danes na otoku Guadeloupe (86 odstotkov), v Portoriku (85 odstotkov), na Martiniku (86 odstotkov), na Arubi (85 odstotkov), v Dominikanski republiki (78 odstotkov) in v Sveti Luciji (62 odstotkov).
Kliknite na fotogalerijo in si oglejte nekaj najlepših katoliških cerkva na Karibskem otočju.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Urška Vintar.
Preberite še:
Uršlja gora – najvišje ležeča cerkev na Slovenskem
Preberite še:
Jesus, pesem Freddieja Mercuryja, ki je verjetno ne poznate
Preberite še:
Poglejte v denarnico, morda se v njej skrivajo krščanski simboli