Ob 1. maju veliko razmišljamo o pomenu dela. Delamo preveč ali premalo učinkovito? Delo pogosto povezujemo z nadležno, utrujajočo obveznostjo, morda celo mukotrpnostjo in gledanjem na uro, kdaj bo že konec “šihta”. Delo prinaša obilo zadovoljstva tistemu, ki ga res veseli.
V članku predstavljamo štiri sodelavke Aleteie, ki s svojima ustvarjalnostjo in poslanstvom razveseljujejo sebe in druge.
Preberite še:
Poglejte čudovite pirhe, ki so jih ustvarili bralci Aleteie
Tina Martinec Selan: kako se farmacevtka preobrazi v stilistko
Poklica farmacevtke in osebne stilistke se zdita precej daleč narazen. A ne pri Tini Martinec Selan. Končala je študij farmacije. Že odkar pomni pa je uživala pri ličenju drugih in sebe ter kombiniranju oblačil. “Vadila” je na sestri in sebi.
Leta pozneje, potem ko je nekaj časa tudi delala v lekarni, je začutila, da mora slediti notranjemu klicu in iz svojega konjička ali največje strasti narediti tudi nekaj konkretnega. Rodil se je projekt Odglavedopet s Tininimi nasveti o kombinacijah barv, oblačil in ličenja, blogom, videi ter svetovalnimi predavanji.
“Moje delo je ukvarjanje z lepim, kar me bogati in osrečuje. Verjamem, da lahko tako pomagam drugim do večje urejenosti, do harmonije in dobrega počutja ter samozavesti,” Tina odstira elemente svojega poslanstva. “Navsezadnje gre za to, kako najbolj uresničiti talente, ki so bili položeni vame – za služenje v tem, za kar sem poklicana. Na ta način dam največ drugim, pa tudi sebi. To je velik dar, ki ni moja zasluga.”
Preberite še:
Beti z vozička širi veselje, lepoto in dobroto
Urška Kolenc: podarjena čas in unikatnost
Na Facebooku boste ročna dela Urške Kolencnašli na profilu Trenutki navdiha. Pravi, da ti “trenutki” največkrat prerastejo v “obdobja” navdiha, saj za izdelavo vsakega izdelka porabi precej prostega časa.
Za šivanje in vezenje jo je navdušila učiteljica v osnovni šoli. Med študijem je znanje spet obudila prek ustvarjanja oblekic oziroma bodijev za dojenčke.
“Ker je navdušenje mamic, ki so svoje otroke oblekle v unikaten bodi z imenom, raslo, sem jih začela izdelovati tudi po naročilu. Predvsem mi je pomembno, da poleg sprostitve, ki mi jo prinaša ustvarjanje, z vsakim izdelkom podarim tudi svoj čas in unikatnost, ki se ju med policami v trgovinah ne da kupiti,” razloži ena od dveh Uršk v redakciji Aleteie.
Pokukajte med izdelke sodelavk Aleteie:
Preberite še:
Starodaven in bogat samostan v naši bližini, ki je poln dragocenosti
Mojca Buh: ko kos golega lesa dobi pomen in obliko
“Vonj po lesu me prevzema. Rojstvo druge hčerke je bil mali čudež in hkrati opomin zame, da moram nekaj narediti zase, za svoj notranji mir. In tako je nastala ideja: kako koščku golega, surovega lesa dati pomen in obliko?” se začetkov izdelkov iz lesa spominja Mojca Buh.
Z možem Markom sta začela z družabnimi igrami, po letu delovanja pa dodobra razprla pahljačo artiklov. Mojca pravi, da želi do ljudi, strank vzpostaviti tak odnos, kakršen pritegne tudi njo. “Želim biti prijazna, odprta, dostopna, stranke obveščati o poteku izdelave z vmesnimi fotografijami. Zame je pomembna vsaka stranka, za vsako si želim vzeti čas in prisluhniti njenim željam. Želim, da smo na koncu zadovoljni vsi,” razkriva del svojega poslovnega nazora.
Preberite še:
S temi preprostimi koraki otroku pomagajte ohraniti ustvarjalnost
Seveda noben podjetnik ni dobrodelna ustanova, a Mojca pri ceni vendarle poskuša stopiti v čevlje strank. Po katerih izdelkih pa vlada največje povpraševanje? “Po različnih učnih pripomočkih za otroke in ustvarjalnem materialu, vse bolj pa so v ospredju poroke in mali detajli z osebno noto.”
Anja Rajter: Marijin čut za eleganco
Anja Rajter je “ženska vedrega značaja in velikega zaupanja v Svetega Duha,” smo zapisali v intervjuju z njo pred meseci. Ne prav dolgo zatem je postala naša sodelavka. Še zdaleč ne brez “pisalnih” izkušenj, saj svoja občutja, spoznanja in dognanja rada ubesedi v blogu Coprnica Zofka.
Učiteljica razrednega pouka sicer obožuje uhane: “Sprva sem jih izdelovala samo zase in kot darila prijateljicam. Letos pa sem naredila korak naprej. Ker med ustvarjanjem molim, sem prepričana, da me pri delu vodi Marija s svojim čutom za eleganco. Uhani z gumbi so postali pravi hit, sem se pa v zadnjih tednih povsem navdušila tudi nad zapestnico KBJS – Kaj bi Jezus storil, ki me pri odločitvah spomni, po kom se naj zgledujem.”
[protected-iframe id=”4c7fe7cb65c140fe7905f19987d9e714-133580111-130922336″ info=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FKarolinaBizu%2Fvideos%2F413553449194208%2F&show_text=0&width=267″ width=”267″ height=”476″ frameborder=”0″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no”]
Zakaj se njena blagovna znamka imenuje Karolina Bižu? Po Janezu Pavlu II. oziroma Karlu Wojtyłi. Ženska različica je Karolina. Ker ta kot profil že obstaja, je po nasvetu prijateljev dodala še Bižú kot okrajšavo za bižuterijo.
“Okrožnice Janeza Pavla II., predvsem Teologija telesa, še danes nagovarjajo mnogo ljudi po celem svetu. Vrednost človeškega življenja, spoštovanje do oseb obeh spolov, svetost podaritve moža in žene so še danes zelo aktualne in nagovarjajo vsakega od nas,” razloži Anja.
Preberite še:
Tudi jaz lahko molim – ne z ženo, ampak zanjo
Preberite še:
Veste, od kod izvirata imeni Santiago in Compostela
Preberite še:
Lojze Kozar ‒ duhovnik neuničljivega upanja