Župnija Videm ob Savi domuje v kraju, ki je del Krškega. Je prafara, saj zgodovinski viri krščansko skupnost pri svetem Rupertu omenjajo že v 12. stoletju. Vodi jo župnik Mitja Markovič, ki pa nikakor ni starokopiten ali ujet v slavno zgodovino. Prav nasprotno! Kot številni drugi duhovniki tudi on pripravlja vsakodnevne prenose svetih maš, ki so zelo odmevne in gledane. O njih je že pripovedoval tudi za Aleteijine bralce.
Preberite še:
Koronavirus je v Cerkvi poskrbel za revolucijo
Za priljubljenost svojih prenosov je poskrbel tako z nagovori, ki se dotaknejo številnih, kot velikim posluhom za vključenost e-občestva v vlogi bralcev ali s prošnjami, razmišljanji ter tudi z izpopolnjeno tehnično opremo prenosov. Ozadje teh je župnik Mitja, sicer tudi goreč skavt, predstavil v posebnem videu.
[protected-iframe id=”7187b70b7f57c6fcfa6854fedb628bf1-133580111-130922336″ info=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FZupnijaVidemKrsko%2Fvideos%2F3008524675860159%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ frameborder=”0″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no”]
Skrbi za oboje – vsebino in ovoj
“Naš profesor retorike na teološki fakulteti Janko Čar nam je velikokrat dejal, da mora biti lepa vsebina posredovana v lepi obliki. Pri sveti maši ne gre le za lepe, ampak najlepša stvari. Poslušamo Božjo besedo in obhajamo zadnjo večerjo. Zato se je treba tako potruditi,” pripoveduje eden dveh župnikov v Krškem, edinem mestu na Slovenskem, ki je razdeljeno na dve škofiji.
Videm, ki pokriva levi breg Save, namreč spada pod celjsko, župnija Krško na desnem bregu pa pod novomeško.
Preberite še:
Nedelja Božjega usmiljenja: “Ljudje zelo potrebujemo tega usmiljenja. Tudi drug do drugega”
“Jasno pa je, da je najpomembnejša vsebina. Če je lep ovoj, a notri ni vsebine ali je vsebina ničvredna, tudi ovoj hitro zavržemo,” poudarja Mitja Markovič: “Ko pogledam v kamero, v resnici zdaj ne vidim več kamere, ampak vas, občestvo, ki je zbrano pri sveti maši.”
Video s snemalnim ozadjem še enkrat razkriva, kako zelo se duhovniki trudijo, da ljudem omogočajo prenose svetih maš. Boglonaj!
Preberite še:
Koronavirus je v Cerkvi poskrbel za revolucijo
Preberite še:
Kako sem si v času bolezni uredil življenje v bolniški sobi
Preberite še:
Ko skupaj na kmetiji živijo kar štiri generacije, ni prostora za zamere in škodoželjnost
Preberite še:
Kako sobivati z različnimi značaji, ko smo zaprti doma