Čeprav je adventni čas obdobje nekakšne strogosti in čas, ko se spokorimo, je hkrati tudi čas radostnega čakanja.
Kaj pa pravzaprav čakamo? In kako naj čakamo?
Preberite še:
Molitev, s katero bomo v tem adventnem času še bolj čuječi
Pripravimo srca, da bomo sprejeli človeka, ki ga je ustvaril Bog
Med adventom čakamo in se pripravljamo na Jezusov prihod. Morda so se vam kdaj po glavi že podile misli ali pa so vam otroci kdaj zastavili naslednja vprašanja: Zakaj se moramo pripraviti na božič? Jezus se je rodil že zdavnaj. Božič bo, tako kot vsako leto, po tem ko pride, pa se nikoli ne zgodi nič. In življenje spet teče tako kot prej.
Drži, da se je Jezus rodil v Betlehemu samo enkrat. Toda Jezusovo rojstvo ni bil dogodek, ki bi bil pomemben le za njegove sodobnike. Jezus se ni rodil le za Marijo in Jožefa. Rodil se je zame, za vsakega izmed nas.
Jasli, slama in dojenčkov jok so bili takrat, Jezus pa je iz ljubezni do mene tukaj in zdaj. In prav v tem je smisel božiča. Med adventom zato ne postavimo jaslic zato, da bi pozdravili novorojenčka, ampak zato, da sprejmemo človeka in Boga.
Kako torej pripraviti svoja srca na sprejemanje skrivnosti božiča?
Preberite še:
Pridružite se kateri od adventnih akcij. Ni še prepozno
3 ključne besede, ki gredo z adventom z roko v roki
V pripravi na božič naj nas vodijo molitev, skromnost oz. preprostost in potrpežljivost.
Molitev
Najprej in vedno je pomembna molitev. Kot družina in kot posamezniki moramo v adventnem času več časa nameniti pogovoru z Bogom. Molimo rožni venec, premišljujmo ob odlomkih božje besede.
Skromnost
Že pogled na jaslice in preproste pastirje, ki so bili povabljeni, da pozdravijo Jezusa, nam da jasno vedeti, da moramo v božično skrivnost vstopiti s ponižnim srcem. To pomeni, da se osvobodimo materialnega. Pogosto je prav to ovira za dober odnos med nami in Bogom. Advent je tako tudi čas odstranjevanja nepotrebne navlake.
Potrpežljivost
Potrpežljivosti se učimo vsak dan, ko se učimo sprejeti ovire, ki nam pridejo na pot. Ko zamude, prepreke, ukrepe sprejemamo z umirjenostjo in veseljem. Ko se naučimo hoditi nekoliko počasneje. Ko v Božje roke predamo vso svojo tesnobo in strah pred prihodnostjo, da lahko v celoti živimo sedanjost.
Vzemimo si torej čas, da se dobro pripravimo na božič.
Avtorica prispevka je Christine Ponsard.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Barbara Oprčkal.
Preberite še:
7 navdihujočih navedkov zadnjih treh papežev o radosti adventa
Preberite še:
9 idej, kako otrokom približati advent
Preberite še:
Ne veste, kaj bi brali v adventnem času? Tu je nekaj idej