Michaela DePrince je bila v sirotišnici znana kot "deklica št. 27". Iz nje so se norčevali zaradi kožne bolezni. Danes je svetovno znana baletna plesalka
Zgodba Michaele DePrince dokazuje, da se je za sanje vredno boriti. “Michaela je primer čudeža, ki se je zgodil, ko se je zdelo, da se v njenem življenju ne more zgoditi nič dobrega. Naj postane navdih za vse mlade plesalce sveta, ne glede na barvo kože,” o mladi balerini piše svetovno znana baletna plesalka Misty Copeland.
Iskreno se vam zahvaljujemo, ker berete in spremljate Aleteio. Z veseljem in predano ustvarjamo njene vsebine, za delovanje pa seveda potrebujemo sredstva. Zato vas prosimo, da nas podprete – za še več dobrih člankov, ki bodo spodbujali in dajali navdih. Vse podatke najdete TUKAJLE. Hvala vnaprej! ekipa Aleteie
Državljanska vojna in sirotišnica
Michaela DePrince se je rodila v afriški državi Sierra Leone leta 1995. Pri treh letih je izgubila starše. Očeta so ubili uporniki, mama pa je umrla od lakote. Michaela se svojih bioloških staršev ne spominja. Kot majhno deklico so jo poslali v sirotišnico, kjer se je začela njena nočna mora.
Deklica je trpela za vitiligom, boleznijo, pri kateri začne koža izgubljati pigment in postane lisasta. Iz nje so se norčevali in jo klicali “hudičev otrok”, prav tako je nihče ni želel posvojiti.
“Rangirali so nas tako, da je bil številka ena najbolj, številka 27 pa najmanj priljubljen otrok. Bila sem številka 27. Tako sem postala tudi zadnja, ki je dobila večerjo, in zadnja, ki je dobila nova oblačila. Nenehno so govorili, zakaj bi kdo želel posvojiti hudičevega otroka?” se spominja Michaela.
Top 10
Več
E-novice
Prejmi Aleteio v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e-novice.