"Najbolje mi gre od rok molitev k Bogu. Kljub temu, da v resnici ne znam moliti"
Claire de Féligonde je mama petih otrok. Pri vodilni francoski katoliški reviji ustvarja podkaste Mama moli, ki jih spremlja na desettisoče poslušalcev. V knjigi z enakim naslovom kot podkasti – Mama moli (knjiga je izšla tudi v slovenščini pri Založbi Emanuel) – je zbrala ideje za molitev sredi napornega materinskega vsakdana.
“Najbolje mi gre od rok molitev k Bogu. Kljub temu da v resnici ne znam moliti. Toda molim. Neutrudno,” je o sebi zapisala Claire.
Vsem mamam z obilo humorja predaja skrivnost, kako se lahko nepopolna in prezaposlena mama neprestano zateka v Božji objem. Ob tem poudarja, da popolne molitve ni, je pa popoln Bog in On prisluhne vsaki naši molitvi, tudi če traja le sekundo in pol.
Kaj ste počeli, preden ste postali mama? Je bila odločitev, da ostanete doma in se posvetite družini, samoumevna ali ste se z njo borili? Po izobrazbi sem psihologinja. Nekaj let sem delala v paliativni oskrbi. Ko sem v rokah držala prvega sina, sem trdno začutila, da je moje mesto predvsem v družini. Če gledam svoj značaj, bi se le s težavo razdajala na več strani.
To, da sem pustila poklic, je bila zame žrtev. Od takrat sem opravljala še nekaj del, vendar v zelo majhnem obsegu, nikoli več kot šest ur tedensko. Tega nisem nikoli obžalovala, saj res čutim, da sem na pravem mestu. Čeprav je moj vsakdan naporen in včasih zelo enoličen, v sebi čutim velik mir ob zavedanju, da sem ob pravem času na pravem mestu.
Kateri del materinstva se vam zdi najtežji? In kaj je najtežji del duhovnega življenja? Pogosto čutim, da nisem dorasla svoji vlogi žene in matere, ki je tako velika in pomembna. Zato nimam druge izbire, kot da se neprestano obračam na Boga in mu govorim, da računam nanj. Kar zadeva duhovno življenje, imam največ težav z nepredvidljivostjo svojega vsakdana: ob uri, ki si jo določim za molitev, je eden od otrok bolan, malček noče počivati, ali pa pride do kakšne druge nujne zadeve … V takšnih primerih molim, medtem ko opravljam tisto, kar je treba.
Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.