Glede na to, kako različnih oblik in velikosti smo ženske, je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo tudi industrija lepotnih tekmovanj zapopadla idejo večje inkluzivnosti z vidika konfekcijskih številk in telesnih mer. Zagotovo je res, da pretirana debelost ni zdrava in ne more biti nikomur zgled.
A prav tako je res, da ženske lepote nikakor ne moremo definirati samo v ozkih okvirih izjemne vitkosti in najmanjših konfekcijskih številk.
Tudi če bi vprašali večje število različnih ljudi, kakšne ženske postave so jim všeč, bi dobili prav različne odgovore in lahko kar stavimo, da nikakor ne bi vsi izbrali kot trlica vitke postave, pač pa bi se nekateri odločili tudi za konkretnejše postave in obline.
Še leto nazaj v bolnišnici zaradi poskusa samomora, letos pa uspešna in odmevna miss
Prav ta mesec se je na področju lepotnih tekmovanj zgodil neke vrste preboj, saj se je lepotnega tekomovanja za Miss Universe udeležila tudi Miss Nepala, ki se šteje med t.i. “plus size” manekenke.
Jane Dipika Garrett je 23-letna medicinska sestra iz Nepala, ki ima zaobljeno postavo in zagotovo ne nosi konfekcijske številke 34 ali 36 kot večina drugih tekmovalk na tem in podobnih tekmovanjih. Zaradi sindroma policističnih jajčnikov (PCOS) se je večino svojega življenja borila s kilogrami in številnimi drugimi zdravstvenimi težavami, zaradi katerih se je soočila tudi z depresijo.
V promocijskem videu za svoj nastop pa je Jane povedala:
“Še leto nazaj sem bila v bolnišnici, ker sem neuspešno poskušala končati svoje življenje zaradi vseh težav z duševnim zdravjem in hormonskim neravnovesjem. Danes pa sem tukaj in predstavljam moč in vztrajnost. Pokazati želim, da je mogoče spremeniti svoje življenje. Rada bi bila navdih za vse ženske, ki se počutijo, da niso dovolj, da niso vredne in ki mislijo, da zaradi različnih razlogov niso lepe. Tukaj sem, da to spremenim.”